• Producent: Produkt polski
  • Kategoria: Dewocjonalia
Ikona Matki Boskiej Częstochowskiej

Ikona z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej w sukience perłowej.

wytwarzana na desce olchowej. Obraz stworzono specjalną techniką nanoszenia wizerunku bezpośrednio na drewno. Metoda gwarantuje wysokie walory estetyczne dzieła, które może być świetną pamiątką religijną chrztu, komunii, bierzmowania, ślubu albo prezentem urodzinowym czy imieninowym. Ikony w naszym sklepie pakowane są w wyszukane pudełka z transparentnym wieczkiem. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej o szczególnym wymiarze historycznym jest piękną ozdobą każdego domowego wnętrza. Oryginał od samego początku zasłynął cudami, które mają miejsce do dziś.

Ikona Matki Bożej Częstochowskiej jest ikoną typu Hodegetria. Maryja wskazuje na swego Syna Zbawiciela. Dzieciątko unosi rączkę w geście nauczania i błogosławieństwa. Suknia Maryi w odcieniu niebiesko-granatowym przystrojona jest charakterystycznymi złocistymi liliami. Głowy Maryi i Jezusa okalają dwa połączone ze sobą złote nimby. Jest to wyjątkowo symboliczna kompozycja przedstawienia Bogurodzicy wraz z Jej Synem Jezusem Chrystusem.

Obraz wyprodukowano w Polsce przy użyciu polskich materiałów. Na jego odwrocie znajduje się wytłoczony złocony atest. Ikony dopasowujemy indywidualnie do wymiaru oraz rodzaju deski, na której są wykonywane. W ramach danego wzoru mogą występować minimalne różnice w jej rozmiarze (+/- 2 mm).

Ikona jest dostępna w naszym sklepie w czterech rozmiarach:

- 10cm x 14cm, do ekspozycji wiszącej i stojącej

- 12cm x 16cm, do ekspozycji wiszącej i stojącej

- 17cm x 23cm, do ekspozycji wiszącej

- 29cm x 39cm, do ekspozycji wiszącej

Zabacz również:

Popularne produkty w kategorii: Dewocjonalia